Vampire Knight 4um
Dobro došli na Vampire Kinght forum.
Pročitajte pravila, i budite redovan clan.

Vaš admin team!
Vampire Knight 4um
Dobro došli na Vampire Kinght forum.
Pročitajte pravila, i budite redovan clan.

Vaš admin team!
Vampire Knight 4um
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ovo je srpski 4um o animeo Vampire Knight
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 Bleach..........

Go down 
АуторПорука
Zero`s girl
Admin
Admin
Zero`s girl


Posts : 238
Join date : 23.11.2009
Age : 27
Location : Cross Academy

Bleach.......... Empty
ПорукаНаслов: Bleach..........   Bleach.......... EmptyWed Nov 25, 2009 2:08 pm

verujem da su dosta vas gledali
ja nisam na zalost....
evo nesto o njoj

Kurosaki Ichigo je sasvim normalan školarac, kojem se život nenadano menja kada se sretne sa Shinigamijem pod imenom Rukia – devojkom koja ima čudne moći i bori se protiv Hollow-a – razbesnelih duhova koji kuda god prođu, za sobom ostavljaju tugu i smrt. Nakon susreta sa Rukiom, sam Ichigo transferom moći postaje Shinigami, i pridružuje se borbi protiv zlih Hollow-a. Međutim, taj transfer moći je zabranjen u Soul Society-ju, mestu gde sve duše idu kada umru, i u kojem se nalazi glavno sedište Shinigamija. Sta će se sa Ichigom desiti, ostaje Vam da saznate u ovom anime-u koji se na mojoj listi shounen anime-a kotira veoma visoko.

Sada kada smo prešli na drugi pasus, petpostavljam da mnogi od Vas koji su gledali Bleach neće biti zadovljni šturim opisom radnje ovog serijala. Iskreno, ni ja nisam njime zadovoljan, ali on prvenstveno služi da se ljudi koji nisu gledali ovaj anime upoznaju sa njime, tako da mislim da je barem ispunio tu funkciju.

Ono što Bleach najviše karakteriše jeste, kao i kod većine maratonskih anime-a, kompleksna radnja i gomila važnih likova. Kao što sam već pomenuo, maratonske anime treba objašnjavati u arkovima, jer svaki ark nosi novu priču, koja se uklapa u slagalicu glavne fabule serijala. Ni Bleach ovde nije izuzetak. U ovom anime-u ima dosta scena borbe; one su mnogo dobro urađene, jer svaki kapetan u Soul sociaty-ju ima svoj određen stil borbe. Inače, stilovi borbe su odrađeni mnogo dobro, i svaki Shinigami je u stanju da se bori u dva moda: prvi, normalni mod, jeste kada se bore normalno svojim čudnim mačevima; drugi mod se zove Bankai, i put do njega ne može preći svako, ali Shinigami postaje mnogo moćniji kada je u ovom modu. Inače, Bankai je ustvari evolucija Shinigamijevog mača: nakon ulaska u Bankai mod, Shinigami relativno menja svoj izgled u skladu na afinitet kojim se bori.

Što se tiče priče, ona se u prvih par desetina epizoda ne razvija toliko, ali sa obzirom da je ovo anime od nekih dvestotinjak epizoda, to uopšte nije loša stvar. Animacija je relativno dobra, nije da nešto otskače ili da je inovativna, ali prija oku, kako naš narod zna da kaže. Ovaj anime, a obzirom da je shounen (tinejdžerski) ima dosta klišea, kao što su borbe koje traju po nekoliko epizoda između dva lika, ali morate da shvatite da je ovo serijal kojeg je bilo veoma teško napraviti. Dosta je zabavan; u njemu ima scena u kojima se možete valjati od smeha, ali ima i scena gde bi mogli pustiti koju suzu.
Dakle, šta je to što po meni Bleach izdvaja od gomile shounen anime-a koji se rade na sličan kalup? Da li je to epska borba između dobra i zla? Teško. Da li je to drugačiji pogled na sledeći život? Možda. Ali ono što mene najviše oduševljava kod ovog serijala jesu likovi. Da; Zaraki, Renji, Rukia, Chad, Hitsugaya, Matsumoto (ah, te obline) i Grimmjaw. Verovatno par ljudi koji su gledali Bleach očekuju barem opis par likova u serijalu, ali nažalost, to se neće desiti. Sledi opis glavnog lika, Ichigo Kurosakija, i to je to. Uživajte.

Kurosaki Ichigo – glavni lik ovog anime-a, cinični momčić od petnaest godina, sa toliko potentnom spiritualnom energijom da ga se treba bojati. Ispočetka ne prihvata moći Shinigamija, i u jednom delu se boji iste; međutim, kako se priča lagano razvija, on prihvata tu moć i počinje se oslanjati na nju sve više i više. Inače, u njemu obitavaju dve moći – jedna je spirutualna moć Shinigamija, a druga je impotenta moć Hollow-a, koja izbija na površinu kada je u škripcu. Neću Vam govoriti kako je on dobio obe moći; prvo, to bi bio ogroman spojler, a drugo, ako Vas toliko zanima, uzmite i pogledajte serijal :=) Njegova glavna karakteristika jeste ta da bi učinio sve da zaštiti svoje prijatelje. Ono što ga vodi napred je ova misao koja mu daje snagu i uliva poverenje u njegove pratioce.

To bi bilo to. Znam; opis je takav kakav je, i samo mogu da se izvinem ljudima koji nisu njime zadovoljni. Ovaj blog prvenstveno služi da se ljudi koji žele da gledaju anime upoznaju sa određenim serijalom, i smatram da je ovaj opis ispunio tu funkciju. Do sledećeg opisa,
Pozdrav!

Bleach.......... Bleach_captains
Назад на врх Go down
https://vampireknight4um.forumotion.com
 
Bleach..........
Назад на врх 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Vampire Knight 4um :: OFF topic :: Anime-
Скочи на: